Зустріч з членами Федерації роботодавців України

11 червня 2019 р. у Федерації роботодавців України відбулася важлива нарада промисловців та представників КМДА, присвячена введенню новацій у регулювання земельних відносин Києва.

На заході були присутні представники Департаменту земельних ресурсів КМДА, «Київського інституту земельних відносин», ПрАТ «ХК «Київміськбуд», заводу «Арсенал», КМЗ «Магістраль», компанії «Оболонь», ДААХ «Артем», Дарницького вагоноремонтного заводу, ПАТ «НТК «Електроприлад» та інші.

Основним питанням наради стало врегулювання ставок орендної плати за землю, налагодження ефективної співпраці між органами міської влади та підприємствами. Адже питання земельних відносин досить гостре для підприємств столиці: забюрократизовані процедури та інстанції серйозно ускладнюють процедуру оренди землі, змушують переміщати потужності в регіони. За офіційними даними, до бюджету столиці надходить близько 5 млрд 300 млн грн податків на землю, що становить приблизно 25% від усіх користувачів.

Учасники діалогу висловили свої бачення та побажання щодо процедури оренди землі. В свою чергу, Петро Оленич, директор Департаменту земельних ресурсів КМДА, презентував ряд нововведень, орієнтованих на спрощення процедури оренди та скорочення часу при отриманні відповідних документів. Зокрема, плани з проведення повної інвентаризації земель столиці, їх оцінки з метою створення переліку земельних ділянок з повними характеристиками та ставками орендної плати. По термінах, інвентаризацію земельних ділянок комерційного призначення планується закінчити до кінця 2019 року, приватного сектора – на протязі наступних 3-4 років.

По завершенню зустрічі було винесено пропозиції щодо уніфікації ставок орендної плати та створення єдиних правил для усіх без винятку землекористувачів. Контроль за термінами виконання робіт взяла на себе Федерація роботодавців України.