Земельні аукціони

Земельні торги (аукціони) — це спосіб продажу землі, при якому покупцем стає особа, яка запропонувала найвищу ціну.

Організатором земельних торгів (аукціонів) в м. Києві виступає Київська міська рада в особі Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Виконавцем — комунальне підприємство «Київський інститут земельних відносин».

Земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, емфітевзису, суперфіцію з учасником (переможцем) земельних торгів, що запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, при продажу, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.

Учасником земельних торгів може бути фізична або юридична особа, яка подала виконавцю земельних торгів документи, зазначені в частині 7 ст. 137 Земельного Кодексу України, сплатила реєстраційний та гарантійний внески. При цьому зареєстрована у книзі реєстрації учасників земельних торгів і згідно закону може набувати право власності чи користування земельною ділянкою, яка виставляється на земельні торги.